GARAGE MAGAZINE

Relacja z RAMbeat w Nokia Garage: Radio — Technologie — Muzyka

Jak na Garaż przystało, mamy za sobą kolejny nowatorski event!
7 marca połączyliśmy nasze siły z siłami Radia RAM, żeby móc przez 4 godziny, w ramach specjalnej edycji programu RAMbeat, nadawać na częstotliwości 89.9 FM, z przestrzeni Nokia Garage. Całość imprezy spinała tematyka nowych technologii.

Agata Semenowicz

5 min czytania

Events
Relacja z RAMbeat w Nokia Garage: Radio — Technologie — Muzyka

Nieskromnie przyznam, że organizacja wydarzeń stała się już naszą seryjną specjalnością. To nie pierwszy raz, kiedy potwierdziło się, że Garage jest miejscem, w którym pracownicy Nokii (i nie tylko) chcą i mogą realizować swoje pomysły. Tym razem wszystko zaczęło się od Maćka Szabatowskiego, człowieka hiperaktywnego, prawdziwego miłośnika muzyki, związanego zawodowo z Nokią i Radiem RAM. Idea, w którą postanowił nas zaangażować, wyrażała się w tym, że nowe technologie i innowacje są wszędzie, a środowiska, które je adaptują, definiują ich role i kierunki. Przyjmując takie założenie, zaprezentowaliśmy szerszej publiczności, zarówno naszą perspektywę na temat nowych technologii i innowacji, jak i zaprosiliśmy Radio RAM do podzielenia się swoją.

Rambeat_2

Pracując w Nokii, jesteśmy osadzeni w rzeczywistości telekomunikacyjnej. Dlatego chcieliśmy pokazać, czym jest dla nas łączność, skupiając się głównie na 5G, technologii wyjątkowej i rewolucyjnej. Radio RAM zdecydowało się postawić na nowe, eksperymentalne brzmienia muzyki elektronicznej, których nuty niejednoznacznie nawiązują do dźwięków technologii. Planując audycję, postawiliśmy sobie za cel udowodnić, że przekaz radiowy można – a przede wszystkim warto wzbogacać, między innymi poprzez stworzenie dedykowanej oprawy wizualnej, eksponowanej w innych kanałach komunikacji.

Całość konceptu zrealizowaliśmy w ramach specjalnej edycji programu RAMbeat, nadawanej z przestrzeni Nokia Garage. Audycja podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich obejmowała rozmowę z ekspertami z wrocławskiego oddziału Nokii. Tematyka dyskusji skupiała się głównie na próbie odpowiedzi na pytania: jak tworzy się najnowsze technologie we Wrocławiu i jak wpłyną one na nasze życie, miasta, w których mieszkamy i sposób, w jaki pracujemy. W rozmowie uczestniczyli: Taras Lukaniuk (Dyrektor Centrum Technologicznego Nokii we Wrocławiu), Konrad Fuławka (Innovation Officer) oraz Maciek Januszewski (Specjalista systemu 5G). Dyskusję poprowadził Maciek Szabatowski (Product Structure Manager; Dziennikarz muzyczny Radia RAM).

Drugą część programu poświęciliśmy temu, z czego słynie RAMbeat – muzyce elektronicznej oraz klubowej, w wersji na żywo. W Nokia Garage wystąpili New Rome oraz MANOID i Vj Emiko, która zadbała o oprawę wizualną wieczoru. Nasze wnętrza nie były jeszcze nigdy wcześniej aranżowane do podobnych celów, więc wiedzieliśmy, że będziemy musieli trochę poeksperymentować. Co ciekawe, ekran, na którym Vj Emiko wyświetlała swoje wizualizację, był dotychczas… zwykłą ścianką do zdjęć. Wideo transmisję z części muzycznej udostępniliśmy przez Facebooka, a teraz dzielimy się nią także tutaj.

Zachęcamy do odsłuchania całości programu.

W projekt zaangażowani byli:
Nokia Garage | Nokia | Radio RAM | New Rome | MANIOD | VJ Emiko | RAMbeat | Studio Niskich Temperatur | Radio RAM | C&C Bookings | klub Transformator | MASSAGE.

Zdjęcia wykonali: Anna Mikołajczyk i Radosław Bugajski.

Jeśli masz podobne, lub inne pomysły na współdziałanie, napisz do mnie maila.

Agata