GARAGE MAGAZINE

Nasz pierwszy powrót do przyszłości, czyli słów kilka o Nokia Garage Grand Opening

Wiele miesięcy przygotowań, praca w trybie absolutnie stratupowym, dłuuugie dni pracy, krótkie wizyty w domu – i tak powstał Nokia Garage! W przygotowaniach do wielkiego otwarcia zajmowaliśmy się naprawdę wszystkim – od relacji ze strategicznymi partnerami, zorganizowania zaawansowanych demonstracji technologicznych, po projektowanie smyczy, plakatów i ustawianie rollupów. W takim trybie pracy, można zdobyć naprawdę zaskakującą ilość zupełnie niestandardowych skilli, którymi pochwalić się mogą doświadczone załogi z agencji eventowych 😀

Agnieszka Pasek

5 min czytania

Business & Partners
Nasz pierwszy powrót do przyszłości, czyli słów kilka o Nokia Garage Grand Opening

Resztkami sił wykończonego, ale niesamowicie dumnego ze swoich dokonań maratończyka w końcu dotarliśmy do mety! Pierwszego spośród dwóch dni naszego Grand Opening mieliśmy ogromną przyjemność gościć m.in. Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, prezydentów miast Wrocławia i Wałbrzycha, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego, reprezentantów Ambasady Finlandii oraz managementu firmy Nokia.

Mieliśmy okazję wziąć udział w bardzo ciekawych merytorycznych prezentacjach, które podejmowały tematy innowacyjności i rozwoju nowych technologii z rozmaitych punków widzenia, co tworzyło obraz wielowymiarowy i niezmiernie ciekawy! Był on znakomitym punktem wyjścia do panelu eksperckiego, podczas którego nasi goście zastanawiali się nad głównymi czynnikami, które wpływają na rozwój innowacji.

Punktem kulminacyjnym spotkania była wizyta w niezwykłej przestrzeni Nokia Garage. Goście mogli doświadczyć tego, w jaki sposób działają najnowsze technologie, m.in. 5G, IoT, Artificial Intelligence czy Augmented Reality, które już niebawem będą umożliwiały m.in. zdalne zabiegi chirurgiczne, ewolucje samochodów autonomicznych, czy też szeroki rozwój tak zwanego Internetu Rzeczy, a nawet Internetu Wszystkiego, czyli IoE (Internet od Everything). Prezentowane dema technologiczne to był istny świat cyfrowy w pigułce!

Drugiego dnia zrzuciliśmy garnitury i wskoczyliśmy w nasze ulubione granatowe koszulki polo z logiem Nokia Garage. Tego dnia naszymi wspaniałymi gośćmi byli przede wszystkim pracownicy Nokii, dlatego też catering został zastąpiony FoodTrackami, które zrobiły istną furrorę ? Znakomicie spędziliśmy czas na prelekcjach, warsztatach, demonstracjach technologicznych, ale przede wszystkim na rozmowach! I tutaj nasze huśtawki, miękkie fotele i fikuśnie pufy doskonale zdały egzamin. Jak to powiedział pewien Włoch podczas jednej z konferencji, na których mieliśmy przyjemność gościć: „INNOWEJSZYN IS PERSON TO PERSON RILEJSZYN!” – fully agree! ? Garage to przede wszystkim miejsce twórczych spotkań, i takie też było nasze otwarcie! Dziękujemy wszystkim, którzy w te dwa dni byli z nami! Do zobaczenia niebawem!

Aga